![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 8516012
*
nr 851 6012
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), 13/40, Mexico, motivets mått: 26 x 47
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2013
kl 19:22:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 21:26:26
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lars norrman litografi litografier mexico svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5259 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:06
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 851 6012
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), 13/40, Mexico, motivets mått: 26 x 47
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 21:26:26 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lars norrman litografi litografier mexico svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5259 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:06